foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mes Facebook'e

Tradicinė akcija „Parnešk Kalėdas į savo namus“

Tai tapo tradicija nuo 2007 metų – reiškia jau tryliktą kartą mūsų gerumo „siaurukas“ šiandien važiavo keliais ir takeliais į tas stoteles, kur gyvena seniūnijos gyventojai, sulaukę 80 ir daugiau metų. O jų šiuo metu seniūnijoje gyvena 60. Dauguma gyvena savarankiškai, globojami savų vaikų ar socialinių darbuotojų, kaimynų.
Senolių lankymas yra pati tikriausia gyvenimiška mokykla mūsų moksleiviams. Taip jau susiklostė, kad dauguma jų – jaunieji miško bičiuliai. Užaugo didelis būrys jaunų žmonių, kurie pasklido po pasaulį ir išsinešė širdies gerumo virusą – supratimą, kad gyvenime yra įvairūs posūkiai ir laiptai, kuriuose slypi ne tik malonumai.
Šiais metais kultūros centre pasitarėme su „Adatėlės“ vadove Sniežana Šašiene, bendruomenės aktyvu ir nutarėme papuošti senolių namus mūsų pačių rankomis paruoštomis dovanėlėmis. Sulaukėm pritarimo ir prasidėjo rūpestėliai: reikia audinio, reikia paruošti iškarpas, reikia iškirpti, o paskui susiūti. Džiaugėmės, kad mūsų daug. Vaikai, lankantys būrelį, Reda Pantelaitienė, Asta Petrikauskaitė, Danutė Sabienė, Onutė Žičkuvienė, Irena Petrošienė ir aišku, vadovė Sniežana. Virė darbas, seko atsargos, keitėsi iškarpos, bet savaitė po savaitės ir pasiūtų puodkėlių kalnas augo.
Gera širdyje kai išgirsti džiugią naujieną! Redos ir Ričardo Pantelaičių šeima, ne kartą rėmusi bendruomeninius renginius, šį kartą tarė nuoširdžiai – saldumynus seneliams šiemet dovanosim mes. Jie buvo savo žodžio šeimininkai ir į kūrybinių dirbtuvių kabinetą atvažiavo gausybė grybukų, šakočių, saldainių ir kalėdinių mandarinų. Kaip šaunu, kad šie žmonės atrado savyje poreikį padaryti džiaugsmą greta gyvenantiems kaimynams ir ne tik jiems. Reda prisiminė savo šeimos išgyvenimus, kai po gaisro jų namuose žmonės aukojo daiktus, pinigus, rūbus. Net ir dabar prisimena, kuri šeima padovanojo indų servizą. Tai labai jautru.
Mokykloje vyko kalėdinė mugė, kur pačioje šviesiausioje vietoje stovėjo „Gerumo stalas“. Prie jo gausumo galėjo prisidėti visi ir viskuo: priėmėme dovanas, saldumynus, pinigus, gavome česnakų iš mūsų rėmėjo Sutkaus, sūrių, kuriuos padovanojo gražiais tautiniais rūbais pasipuošus mugės viešnia iš Eržvilko. Astos Vaitkienės šeima padovanojo šventinių vainikėlių. Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems ir parėmusiems. Tai – mūsų bendras indėlis į šią ir kitas akcijas.

Ir vėl kūrybinėse dirbtuvėse darbas verda. Į bendruomenės parūpintas dėžutes – pirktas už šventinėje loterijoje surinktas aukas- gražiai bumbsėjo saldainiai, mandarinai, česnakai, šakočiai, grybukai ir sausainiai. Vėl dirbo moterys, neskaičiuodamos savo laiko.
O gruodžio 18 dieną penkios komandos, kuriose buvo po du mokinius- jaunuosius miško bičiulius, mokytojus, seniūnijos, kultūros centro, miškininkų ir bendruomenės atstovus, sustojo foto sesijai prie mūsų gražuolės pasipuošusios Kalėdinės eglės. Kiek šypsenų šiandien išdalino komandų nariai ir kiek jų gavo atgal vargu ar galima suskaičiuoti. Visi mūsų lankyti žmonės džiaugėsi, su ašaromis dėkojo už dovanas ir kvietė prisėsti pokalbiui. Kiek šiltų apsikabinimų, prisiminimų sugulė į mažas jaunų žmonių širdeles, kaip jaudinančiai kalbėjome mes, suaugę. Tų susitikimų reikia mums visiems – senoliams, kurie didžiąją gyvenimo dalį praleido dirbdami mūsų miestelio įmonėse, mums, kurie dirbame ar mokomės savo Tėviškėje. Tvirtai žinom – akcija Viešvilėje vyks ir kitais metais ir norinčių pasidalinti savo gerumu žmonių tikrai nepritruks.
Esame dėkingi visiems, kurie savo darbu, dovanomis, aukomis prisidėjo prie gerumo akcijos.
Bendruomeniškumas mus daro stipriais !

79675951 2940564702620969 7714628623671492608 o

Nuorodos

jurbarko savivaldybe

 

jkc logotipas

 

viesvile logo1

 

smalininku kartodromas logo

 

tankodromas logo