foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mes Facebook'e

Youtube kanalas

youtube

Kodėl „vaikščiosime“ po Mažąją Lietuvą ? Iš Mažosios Lietuvos į visą tuometinę Lietuvą sklido šviesa. Mažoji Lietuva – Lietuviško žodžio lopšys. Čia į lietuvių kalbą buvo išverstas pirmasis  dainynas, žodynas, Šventas raštas, čia - pirmosios lietuviškos gramatikos gimtinė. Mažojoje Lietuvoje prasidėjo tautinio kostiumo atgimimas. Mažojoje Lietuvoje pradėtos rengti chorų šventės peraugusios į Dainų Šventes, kraštas davęs Lietuvai ir pasauliui tokias asmenybes kaip Vydūnas, Zauerveinas, Donelaitis, Jankus, Banaitis ir kiti iškilūs žmonės/

„Pasivaikščiojimuose po Mažąją Lietuvą“ radijo klausytojai turės galimybę sužinoti apie istorinius įvykius Mažojoje Lietuvoje ir penktojo etnografinio  regiono svarbą visos Lietuvos istorijai, kalbėsime apie Mažosios Lietuvos asmenybes, žinomas visoje Lietuvoje. Iššgirsime itin retai vartojamą šišioniškių - klaipėdietišką tarmę, sužinosime apie Mažosios Lietuvos regione švenčiamas šventes, apžvelgsime švenčių, minimų ar švenčiamų Didžiojoje Lietuvoje skirtumus ir panašumus ir daug kitų temų, kurios puikiai pristatys penktąjį Lietuvos etnografinį regioną - Mažąją Lietuvą.

Po Mažąją Lietuvą vaikščioti padės laidos vedėja - Svetlana Jašinskienė - Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė, didžiąją brandžiausių metų dalį atidavusi Mažajai Lietuvai. 

Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

„Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“ Tauragės radijo eteryje radijo eteryje:

 https://www.tauragesradijas.lt/naujiena/pasivaiksciojimai-po-mazaja-lietuva--618

Mažoji Lietuva GIF 300 X250PX

Nuorodos

jurbarko savivaldybe


jkc logotipas


viesvile logo1


smalininku kartodromas logo

 


Jurbarko turizmo ir verslo inforacijos centras


pagegiai