foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mes Facebook'e

Lankomumas

Šiuo metu svetainėje 27 svečiai

Suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas „Skalva“( III kategorija, Smalininkai). Vadovas - Donatas Liktas.

Smalininkų šokių kolektyvą „Skalva“ 2010 metų rugsėjo mėnesį subūrė choreografė Ilona Gudavičienė. Į pirmąją repeticiją susirinko buvusio nepriklausomo Joanos Šakaitienės vadovaujamo šokių ratelio nariai. Pirmąjį koncertą sušoko 2011 m. birželio 23-iąją Joninių šventėje Viešvilėje. Kolektyvas savo rūbais ir šokiu reprezentuoja Mažąją Lietuvą. Šokėjai aktyviai dalyvauja rajono ir respublikos šventėse, festivaliuose, dainų šventėse. Per trumpą savo veiklos laikotarpį kolektyvas koncertavo Moldovoje, Lenkijoje, Vokietijoje.

Nuo 2011m. kas du metus „Skalva“ organizuoja respublikinį šokių festivalį ,,Smalininkų sueiginis“.

 

Mėgėjų teatras ,,Ąžuolynė“ (II kategorija, Smalininkai).

Mėgėjų teatro ,,Ąžuolynė“ veiklos pradžia - 2003 metai. Teatrą įkūrė režisierė Nijolė Aleksienė.

Pirmasis spektaklis – 2004 m. P. Petliuko komedija ,,Brangusai pabučiavimas“. Nuo 2005 m. pradėtos organizuoti mėgėjų teatrų šventės ,,Ąžuolynė“. Kolektyvas dalyvauja respublikinėse kaimų ir miestelių mėgėjų teatrų apžiūrose ,,Pastogė“, o 2008 m. tapo jos laureatais.

Šiuo metu teatrui vadovauja režisierė D.Samienė ir kartu su Jurbarko  kultūros centro K.Glinskio teatro kolektyvu ruošia bendrą programą artėjančiai dainų šventei.

Tradicinė kapela „Smalinė“ (II kategorija, Smalininkai).

Vadovas - Valdas Žemaitis.

Kapela įkurta 2005 m. Smalininkuose. Kapelos pagrindas - 5–6 muzikantai. Kolektyvas koncertuoja įvairiose šventėse ne tik Jurbarko rajone, bet ir respublikoje, dalyvauja respublikinėse dainų šventėse.

Smalininkų jaunimo studija MLZ.

Vadovė - Gina Meškauskienė.

Jaunimo studija susibūrė 2015 m. Jos veikloje nuolat dalyvauja 10 - 12 narių. Jaunimas dalyvauja kultūros centro ir miestelio renginiuose, kultūros centro edukacinėse programose. Savo jėgomis įsirengė patalpas kultūros centre.

Turizmo ir edukacijos studija „Rytiniai Mažosios Lietuvos vartai“ (Smalininkai, Viešvilė).

Vadovė - koordinatorė Gina Meškauskienė.

Studija yra parengusi turistinę, edukacinę programą „Amžinasis pasienis - Smalininkai ir kerinčiai žalia Viešvilė“. Ši programa pristatoma atvykstantiems turistams, ja reprezentuojamas Mažosios Lietuvos kraštas Jurbarko miesto ir respublikiniuose renginiuose, parodose. Studijos veikloje dalyvauja kultūros centro, Smalininkų, Viešvilės bendruomenių nariai, jaunimo studijos MLZ atstovai. Grupėje yra 7 pagrindiniai nariai, bet jų skaičius didėja priklausomai nuo poreikių.

Vaikų rankdarbių būrelis „Adatėlė“ (Viešvilė).

Vadovė - Sniežana Šašienė

Nuo 2013 metų spalio 30 dienos kūrybinėse dirbtuvėse užsiėmimus vaikams veda būrelio vadovė Sniežana Šašienė. Būrelį lanko 45 vaikai. Jo metu ugdomi vaikų gebėjimai, kurių prireiks gyvenime, padedama susipažinti su supančia aplinka ne tik kaip vartotojams, bet kaip tradicijų, amatų, gamybos technologijų perėmėjais, kaip liaudies menų mylėtojais. Vaikų sukurti suvenyrai eksponuojami parodose, dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, mugėse, akcijose, labdaros aukcionuose, mokyklos, miestelių, miestų šventėse. Sukurtos dekoracijos puošia ne tik sceną, bet ir miestelio erdves per šventes.

         Didesnius miestelio renginius rengti padeda aktyvių žmonių sambūris ''Guzikas" .

 

Vokalinis instrumentinis ansamblis „Vėtrungė“ (II kategorija, Viešvilė).

Vadovė - Kristina Martinaitytė – Glinskienė.

Viešviliečių vokalinį ansamblį „Vėtrungė“ 2006 m. subūrė ir jam vadovauja meno vadovė Kristina Martinaitytė-Glinskienė. Kolektyve dainuoja 13 moterų. Anksčiau tai buvo mišrus, dabar - vokalinis ansamblis. Kolektyve dainuoja moterys iš Viešvilės miestelio. Jos ne tik dainomis, bet ir stilizuotais rūbais pristato Mažąją Lietuvą.

Per pastaruosius metus kolektyvas pasiekė puikių rezultatų, dalyvaudamas įvairiuose konkursuose ir festivaliuose: 2014-03-09 Šiauliuose konkurse “Pavasario melodijos“ laimėtas I vietos diplomas, 2014-04-12 konkurse Linkuvoje „Kur aukštas klevas“ specialus prizas už geriausiai aranžuotą dainą “Mano kraštas“, 2014-06-07 konkurse Šeduvoje “Muzika skamba tėčiui“ I vietos diplomas bei Grand Prix už absoliučiai geriausią vokalinį kolektyvą, dalyvavusį šiame konkurse, 2016-04-02 pirmą kartą vokalinių ansamblių šventėje – konkurse „Šilų aidai - 2016“ laimėtas III vietos diplomas (tarp 23 dalyvių), 2016-04-24 (taip pat pirmą kartą) solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai-2016“ II laipsnio diplomas ir suteikta antra kategorija kolektyvui.

2015 m. „Vėtrungės“ kolektyvas Viešvilėje pirmą kartą organizavo respublikinį vokalinių ansamblių festivalį „Vėtrungė 2015“, kuris taps tradiciniu organizuojamu kas du metai.

Nuorodos

jurbarko savivaldybe

 

jkc logotipas

 

viesvile logo1

 

smalininku kartodromas logo

 

tankodromas logo